Pjaniću 120 minuta
Barca se namučila kod trećeligaša: Katalonci promašili dva penala i nakon produžetaka prošli dalje
Fudbaleri Barcelone teže od očekivanog preskočili su prepreku u šesnaestini finala Kupa kralja, ne dozvolivši blamažu koju je doživio Real Madrid.
21.01.2021. u 23:28

Katalonci su poslije produžetaka slavili kod Cornelle minimalnim rezultatom 2:0.

Nakon 90 minuta igre nije bilo golova, a Barca je promašila dva penala i imala veliki broj prilika. Svoje šanse imali su i domaći.

Prvi penal za Barcu promašio je Miralem Pjanić u 39. minuti, čiju namjeru je pročitao a zatim i odbranio udarac golman domaćih Ramon Juan.

Čuvar mreže Cornelle bio je u elementu i u 80. minuti, kada je odbranio penal Dembeleu.

Juan je bio noćna mora za igrače Barce, jer je u 88. minuti fantastičnom paradom zaustavio odličan pokušaj Pjanića s vrha šesnaesterca.

Barca je uspjela slomiti otpor žilavog trećeligaša u drugoj minuti produžetka. Dembele se iskupio za promašeni penal i snažnim udarcem sa distance poslao loptu iza leđa Juana.

U posljednjem napadu na meču Braithwaite je postavio konačan ishod.