Putnici u Lisabon
Barca i Bayern prošli dalje: Dobili smo najzvučniji par četvrtfinala Lige prvaka
Barcelona i Bayern posljednji su sudionici četvrtfinala Lige prvaka.
08.08.2020. u 23:00

Katalonski klub je na Nou Campu slavio protiv Napolija sa 3:1 i tako prošao u narednu rundu. Prvi meč ovih timova u Napulju okončan je rezultatom 1:1.

Barca je sjajno otvorila utakmicu i već poslije deset minuta igre stigla do prednosti. Strijelac je bio Lenglet. Trinaest minuta kasnije Messi je uradio sve sam i uduplao prednost svog tima.

U prvoj minuti sudijske nadoknade Messi je izborio penal, koji je u pogodak pretvorio Suarez - 3:0.

To nije bilo sve u prvom poluvremenu. U petoj minuti nadoknade vremena dosuđen je i penal za Napoli, a precizan je bio Insigne za 3:1.

Za razliku od prvog, u drugom poluvremenu viđena je slabija partija, što je išlo na Barcelonin mlin. Napoli je tražio drugi gol, ali odbrana domaćih izdržala je sve pritiske.

Barcelona će u četvrtfinalu igrati sa Bayernom, koji je deklasirao Chelsea sa 4:1. Bavarci dalje idu sa ukupnih 7:1, jer su u prvom meču u Londonu slavili 3:0.

Dva pogotka za Bayern večeras je postigao sjajni Robert Lewandowski, a po jedan su dodali Perišić i Tolisso.

Final eight Lige prvaka igra se u Lisabonu (12-23. august).

Prvi četvrtfinalni duel Atalante i PSG-a na programu je 12. augusta, dok će 13. augusta snage odmjeriti Leipzig i Atletico Madrid.

Dan kasnije igraju Barcelona - Bayern, dok je 15. augusta zakazano četvrtfinale između Manchester Cityja i Lyona.

Polufinalne utakmice igraju se 18. i 19. augusta, a veliko finale zakazano je za 23. august.

U svakoj fazi takmičenja od četvrtfinala igra se po jedan meč.