Banjalučani nemoćni na Tušnju: Raspoložena Sloboda srušila Borac
Sloboda je u posljednjoj utakmici 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na Tušnju pobijedila Borac rezultatom 1:0.
01.11.2020. u 15:52

Tuzlaci su slavili rezultatom 1:0 i upisali peti trijumf ove sezone.

Jedini gol na meču postigao je Abid Mujagić glavom u 38. minuti, nakon što mu je sve odlično pripremio kapiten Amar Beganović.

Borac je mogao izjednačiti šest minuta nakon primljenog gola. Vranješ je šutirao iz slobodnjaka, a danas sjajni Golubović uz pomoć prečke zaustavlja njegov udarac.

Minut poslije prečka se trese i na suprotnoj strani. Probio je Tomašević, snažno šutirao, a svoje kvalitete pokazao je i Pavlović koji je odbio loptu i uz pomoć prečke spasio svoj tim.

Pobjeda Slobode čista je kao suza. Crveno-crni su bili bolji tim u drugom poluvremenu, kada im je nedostajalo koncentracije u završnici da slave i ubjedljiviju pobjedu.

U 56. minuti Dž. Beganović je kreirao zicer za Ristića, ali ovaj šutira direktno u golmana Borca.

Borac je uspio kakvu-takvu priliku u drugom dijelu stvoriti preko Lukića u 65. minuti, a njegov udarac završio je u bloku Slobodine odbrane.

Za tim Vlade Jagodića ovo je peti poraz u sezoni. Sve mečeve Banjalučani su izgubili u gostima.

Borac je ostao na 24 boda na kontu i trenutno je treći na tabeli. Drugoplasirani Željo ima 28, a prvoplasirano Sarajeva 32 boda. Sarajevski rivali imaju po meč manje.

Sloboda zauzima osmu poziciju sa 17 bodova.