Nesvakidašnja noć
Austrija ponizila Hrvatsku u Osijeku, potop Belgije u Briselu, poraz Francuske u Parizu
Fudbalska a reprezentacija Hrvatske doživjela je težak poraz u Osijeku na startu Lige nacija (Liga A).
03.06.2022. u 22:41

U duelu grupe 1 od svjetskog viceprvaka bolja je bila Austrija koja je slavila sa 0:3.

Austriju je u vodstvo doveo Arnautović u 41. minuti, potom je u 54. minuti pogodio Gregoritsch, a tri minute poslije u strijelce se upisao Sabittzer, poslije čega su se s tribina Gradskog vrta čuli i zvižduci upućeni hrvatskim reprezentativcima.

U istoj grupi dogodilo je još jedno veliko iznenađenje jer Danska je nakon preokreta rezultatom 1:2 savladala Francusku u Parizu.

Pravi potop na domaćem terenu doživjela je Belgije. Od Crvenih đavola u Briselu je bila bolja Nizozemska rezultatom 1:4.

Dva pogotka dao je Depay, a pogađali su Bergwijn i Dumfries. Utješni gol za Belgiju postigao je Batshuayi u sudijskoj nadoknadi.