Svjetsko prvenstvo
Australija pobjedom protiv Tunisa ostala u igri za osminu finala
Fudbalska reprezentacija Australije savladala je Tunis sa 1:0 u meču drugog kola grupe D.
26.11.2022. u 13:00

Australija je do vodstva došla u 23. minuti, kada je Duke glavom odlično pogodio nakon centaršuta s lijeve strane.

Tunis je u finišu prvog dijela prijetio preko Msaknija i Drager, ali njihovi šutevi nisu išli u okvir gola.

U drugom poluvremeni Tunis se trudio, kod igrača je bila velika želja, međutim nije bilo promjene rezultata.

Australija je ovim trijumfom ostala u igri za plasman u osminu finala Mundijala, dok se Tunis ovim porazom oprostio od nokaut faze.

Posljednje kolo Australiji donosi duel protiv Danske, tako da će samo odlučivati o plasmanu u narednu fazu.

Od 17 sati u istoj grupi u jednom od derbija dana sastaju se Francuska i Danska.