ATP turnir Montpellier: Džumhur u četvrtfinale preko Bemelmansa

Objavljeno: 08.02.18 u 14:38

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur uspješno je apsolvirao meč osmine finala na ATP turniru u Montpellieru u kojem je s 2:0 u setovima savladao Belgijanca Rubena Bemelmansa i tako se plasirao u četvrtfinale turnira koji se igra za nagradni fond od 561.345. eura.

Džumhur će u četvrtfinalu igrat će protiv boljeg iz duela Herbert - Gasquet FOTO: ARHIV

Koliko je zanimljiv bio prvi set dovoljno govori podatak da su dvojica tenisera bolje igrali na servis protivnika. Dvojica igrača napravila su ukupno devet breakova u prvom setu. Srećom Damir je dio taj koji je napravio jedan break više, pa je na kraju, poslije 53 minute igre, poveo s 1:0 u setovima.

Već na startu drugog seta trenutno 30. teniser svijeta napravio je break, no rebreakom je uzvratio Blegijanac.

U nastavku su obojica držala svoje servis, što u prvom setu baš i nije bila česta pojava. Kao ključni moment ispostavio je sedmi gem u kojem je Džumhur poveo s 4:3 nakon drugog breaka u drugom setu, a potom i na svoj servis ovjerio break za vodstvo 5:3.

Pitanje pobjednika riješeno je u desetom gemu u kojem je Damir iskoristio tek treću meč loptu i na kraju zasluženo slavio s 2:0.

U četvrfinalu najbolji bh. teniser igrat će protiv boljeg iz duela Herbert - Gasquet.