ATP turnir Montpellier: Džumhur u četvrtfinale preko Bemelmansa

objavljeno: 08.02.2018. u 14:38

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur uspješno je apsolvirao meč osmine finala na ATP turniru u Montpellieru u kojem je s 2:0 u setovima savladao Belgijanca Rubena Bemelmansa i tako se plasirao u četvrtfinale turnira koji se igra za nagradni fond od 561.345. eura.

Koliko je zanimljiv bio prvi set dovoljno govori podatak da su dvojica tenisera bolje igrali na servis protivnika. Dvojica igrača napravila su ukupno devet breakova u prvom setu. Srećom Damir je dio taj koji je napravio jedan break više, pa je na kraju, poslije 53 minute igre, poveo s 1:0 u setovima.

Već na startu drugog seta trenutno 30. teniser svijeta napravio je break, no rebreakom je uzvratio Blegijanac.

U nastavku su obojica držala svoje servis, što u prvom setu baš i nije bila česta pojava. Kao ključni moment ispostavio je sedmi gem u kojem je Džumhur poveo s 4:3 nakon drugog breaka u drugom setu, a potom i na svoj servis ovjerio break za vodstvo 5:3.

Pitanje pobjednika riješeno je u desetom gemu u kojem je Damir iskoristio tek treću meč loptu i na kraju zasluženo slavio s 2:0.

U četvrfinalu najbolji bh. teniser igrat će protiv boljeg iz duela Herbert - Gasquet.