Serie A
Atalanti bod u Torinu, meč obilježili promašaji Ronalda i Morate
Susret 12. kola Serie A između Juventusa i Atalanta završen je bez pobjednika 1:1.
16.12.2020. u 20:57

Meč u Torinu obilježio je promašaj Cristiana Ronalda sa bijele tačke, ali i Alvara Morate.

Atalanta je u Torino stigao poslije sukoba trenera Gian Piera Gasperinija i kapitema Papua Gomeza, te oslabljena neigranjem povrijeđenih Josipa Iličića, Maria Pašalića, Mattie Caldare i Cristiana Piccinija, no na kraju je tim iz Bergama ipak uspio izvući bod.

Stara dama povela je u 29. minuti golom Federica Chiese sa 20-tak metara.

No, gosti su u nastavku uspjeli izjednačiti. Gol sa skoro istog mjesta zabio je Remo Freuler u 57. minuti.

Domaćin je samo tri minute kasnije mogao do novog vodstva, no Cristiano Ronaldo nije realitovao jedanaesterac ili je možda bolje reći da je njegov udarac odbranio Pierluigi Gollini.

Juve je fantastičnu priliku imao i u 62. minuti, no Gollini je zaustavio i Moratin udarac, koji se poprilično obrukao.