Serie A
Asistencija Radeta Krunića odvela Milan na vrh tabele
Fudbaleri Milana upisali su devetu ovosezonsku pobjedu nakon što su u susretu desetog kola Serie A s 1:0 savladali Torino.
26.10.2021. u 22:42

Meč koji nije obilovao s puno prilika odlučen je nakon kornera kojeg je u 14. minuti izveo Sandro Tonali. Na ubacivanje mladog reprezentativca Italije odlično je reagovao naš Rade Krunić i loptu s prve stative glavom proslijedio ka Olivieru Giroudu, a iskusni francuski napadač ju je pospremio u mrežu gostiju.

Bila je ovo prva ovosezonska asistencija za Krunića u petom prvenstvenom nastupu, ali će se ispostaviti kao dovoljna za nova tri boda zahvaljujući kojima su Rossoneri izbili na sami vrh tabele.

Jedna od rijetkih prilika na San Siru viđena je pred golom Milana u 76. minuti, kada je pokušaj Antonija Sanabrije odbranio Tatarusanu.

Četiri minute prije kraja još jednu šansu imali su gosti, ali je lopta poslije izblokiranog udarca Praeta pogodila prečku. Ostalo je 1:0, a Krunić je igrao do 66. minute.

Igrače Milana u narednom kolu očekuje težak ispit, gostovanje na Olimpicu kod Mourinhove Rome.