Serie A
Asistencija Pjanića u 12. ovosezonskoj pobjedi Stare dame
O igri Zmaja u prvom poluvremenu najbolje govori i podatak da je pored asistencije imao 95% tačnih dodavanja
24.11.2018. u 19:52
Cristiano Ronaldo

Aktuelni prvaci Italije, fudbaleri Juventusa, večeras su upisali 12. ovosezonsku pobjedu u Serie A. Stara dama je s 2:0 na domaćem terenu savladala petnaestoplasirani SPAL.

Tim iz Torina do vodstva je stigao u 29. minuti susreta. Strijelac vodećeg gola za Juve bio je Cristiano Ronaldo, no Portugalcu je preostao lakši dio posla nakon odličnog centaršuta Miralema Pjanića. O igri Zmaja u prvom poluvremenu najbolje govori i podatak da je pored asistencije imao i 95% tačnih dodavanja.

Reprezentativcu Bosne i Hercegovine ovo je bila druga ovosezonska asistencija u Serie A, a Ronaldu osmi pogodak u fudbalskom šampionatu Italije.

Konačnih 2:0 postavio je hrvatski napadač Mario Mandžukić pogotkom u 60. minuti susreta.