Premiership
Arsenal ostao bez pobjede i Aubameyanga, Kolašinac igrao cijeli duel
napadač Arsenala Aubameyang ostavio je saigrače na cjedilu u 67. minuti kada je zbog oštrog starta dobio direktan crveni karton
11.01.2020. u 15:26

Arsenal u londonskom okršaju nije uspio odnijeti puni plijen sa gostovanja kod Crystal Palacea. Duel Premiershipa na Selhurst Parku okončan je remijem 1:1.

Imali su gosti prednost od 12. minute kada je pogodio Aubameyang.

Crystal Palace preko Ayewa u 54. minuti stiže do izjednačenja, a napadač Arsenala Aubameyang ostavio je saigrače na cjedilu u 67. minuti kada je zbog oštrog starta dobio direktan crveni karton.

Domaćin nije do kraja iskoristio brojčanu nadmoć na terenu, čak je bolje šanse za pobjedu imao Arsenal, ali je golman Crystal Palacea nekoliko puta vrhunski intervenisao.

Sead Kolašinac igrao je cijeli meč.

Crystal Palace je sačuvao bod prednosti nad Arsenalom i zauzima deveto mjesto na tabeli, dok su Topnici deseti.