Mundijal u Kataru
Argentina vodi: Hrvatska "pala" za pet minuta, Messi za historiju
Fudbalska reprezentacija Argentine vodi sa 2:0 u polufinalu Svjetskog prvenstva u Kataru.
13.12.2022. u 20:43

Hrvati su "pali" bukvalno za pet minuta. Gaučosi su prepustili terensku inicijativu Vatrenim, a onda su sijevnule dvij kontre i semafor pokazuje 2:0.

Prvo je Livaković srušio Alvareza, a Messi je u 34. minuti sa bijele tačke pogodio za 1:0.

Messiju je to bio peti gol u Kataru, po čemu se u utrci za Zlatnu kopačku izjednačio s Kylianom Mbappeom. Argentinska desetka sada ima 11 golova na svjetskim prvenstvima, više od ijednog Argentinca u historiji, a prvo mjesto do sada je dijelio s Gabrielom Batistutom.

Pet minuta kasnije nakon kornera Hrvatske uslijedila je kontra koju je istrčao Alvarez. Pretrčao je pola terena i uz dosta sreće matirao Livakovića za 2:0.