Mundijal u Kataru
Argentina u finalu: Messi i Alvarez uništili Hrvatsku
Fudbalska reprezentacija Argentine prvi je finalista Svjetskog prvenstva u Kataru.
13.12.2022. u 21:55

Gaučosi su u polufinalu savladali Hrvatsku sa 3:0, a Vatrene su uništili Lionel Messi i Julian Alvarez.

Nakon početnog ispitivanja snaga prvu pravu prijetnju bilježimo u 25. minuti, kada je Enzo Fernandez pokušao iz velike udaljenosti, ali je Dominik Livaković zaustavio njegov udarac.

No, Argentina je povela u 34. minuti. Alvarez je primio lptu u prazan prostor, Livaković je zaustavio njegov udarac, ali ga je srušio, sudija Orsato je sačekao sekundu, dvije i pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator bio je Lionel Messi

Messiju je to bio peti gol u Kataru, po čemu se u utrci za Zlatnu kopačku izjednačio s Kylianom Mbappeom. Argentinska desetka sada ima 11 golova na svjetskim prvenstvima, više od ijednog Argentinca u historiji, a prvo mjesto do sada je dijelio s Gabrielom Batistutom.

U 39. minuti već je bilo 2:0, a pogodio je Alvarez. Pretrčao je pola teren i uz mnogo sreće matirao Livakovića.

Messi je u 58. minuti mogao zapečatiti sudbinu Hrvatima, ali je Livaković uspio odbraniti njegov udarac.

Pet minuta kasnije Vlašić je imao priliku vratiti Hrvate u život, ali je Martinez odbranio njegov pokušaj.

I onda je ponovo na scenu stupio Messi. Poigrao se sa Gvardiolom, odigrao povratnu za Alvareza, kojem nije bilo teško da drugi put večeras probuši Livakovića.

Do kraja meča rprezentativci Hrvatske pokušali su stići bar do počasnog gola, ali svi prilazi golu Martineza bili su zatvoreni.

Argentinci će u finalu igrati protiv boljeg iz drugog polufinala u kojem će sutra od 20 sati snage odmjeriti Francuska i Maroko.