Prijateljski meč
Argentina slavila sa 7:0, Messi postigao hat-trick pa oduševio gospodskim potezom
Fudbalska reprezentacija Argentine deklasirala je u prijateljskoj utakmici Kurasao sa 7:0, a na susretu se istakao Lionel Messi.
29.03.2023. u 08:38

Fudbaler PSG-a je postigao hat-trick.

Messi je 86. reprezentaciji svijeta u 20. minuti zabio prvi argentinski na tom susretu te svoj 100. gol u reprezentaciji. Već do 35. minute svog 174. nastupa za nacionalni tim dodao  je još dva gola, a time što je namjestio gol Enzu Fernandezu došao je i do 56 asistencija za Argentinu.

Jedan od najboljih fudbalera svih vremena se sa tri nova pogtkapridružio Cristianu Ronaldu i sada su njih dvojica jedini aktivni fudbaler sa više od 100 golova za nacionalne selekcije, a Portugalac ih je postigao 122.

Messi je oduševio potezom u 78. minuti. Tada je dosuđen penal za Argentinu. Iako je mogao da dođe do svog četvrtog pogotka, Messi je je izvođenje jedanaesterca prepustio Angelu Di Mariji.

Tim gospodskim potezom izmamio je veliki aplauz sa tribina.

Najzanimljivije detalje sa tog susreta pogledajte OVDJE.