Skinuli prokletstvo
Argentina prvak Južne Amerike, Messi konačno podigao pehar
Fudbalska reprezentacija Argentine novi je prvak Južne Amerike nakon što je u finalu s 1:0 porazila selekciju Brazila.
11.07.2021. u 08:07

Prvu titulu kontinentalnog prvaka nakon 1993. godine Gaučosi su osvojili na kultnoj Maracani golom Angela Di Marije u 22. minuti.

Lionel Messi je tako napokon stigao do prve titule prvaka Copa Americe nakon što je sa svojom selekcijom izgubio tri finala kontinentalnog šampiona, kao i finale Svjetskog prvenstva 2014. godine u Brazilu.

Brazil je do kraja utakmice uspio postići pogodak, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Odličan je ponovo bio argentinski golman Emiliano Martinez koji je zaustavio sve pokušaje Brazilaca u drugom poluvrmenu.

Tri minute prije kraja Messi je staviti tačku na "i" ali nije uspio riješiti situaciju kada je bio sam pred Edersonom.

S četiri gola, to je najviše na turniru, Messi je skinuo prekletstvo i Argentinu odveo do titule prvaka. Messi koji je nakon utakmice završio na rukama svojih saigrača na kraju je progkašen najboljim igračem turnira, a ovu nagradu podijelio je s Nemyarom što je bila prilično neuobičajena odluka.