NBA
Antetokounmpo nemoćan protiv Nurkićevog Portlanda, Musi ni minute
Za 24 minute na parketu Moda Centera Nurkić je ubacio 12 poena, te zabilježio osam skokova, šest asistencija i jednu blokadu
07.11.2018. u 07:57

U noći sa utorka na srijedu Portland Trail Blazersi zabilježili su osmu ovosezonsku pobjedu. U 11. meču ove sezone ekipa našeg Jusufa Nurkića sa 118:103 savladala je Milwaukee Bucksa, drugoplasirani tim Istočne konferencije.

Košarkaški reprezentativac Bosne i Hercegovine ponovo je imao zapženu ulogu u svom timu. Za 24 minute na parketu Moda Centera Nurkić je ubacio 12 poena, te zabilježio osam skokova, šest asistencija i jednu blokadu.

Prvo ime pobjedničkog tima bio je CJ McCollum koji je protekle noći bivšem timu Mirze Teletovića, sadasašnjem predsjedniku KSBiH, zabio 40 poena, od čega ih je 19 ubacio u trećoj četvrtini. Dobru partiju pružio je i Evan Tuner sa ostvarivši double-double sa 16 poena i 11 skokova, dok je Damian Lillard utakmicu završio sa učinkom od 13 poena, šest skokova i tri asistencije.

Najefikasniji u redovima Bucksa bio je Giannis Antetokounmpo sa 23 poena i devet skokova, dok su po poen manje ubacili Khris Middleton i Brook Lopez.

Petu pobjedu ove sezone Brooklyn Netsi ostvarili su na gostovanju kod Phoenix Sunsa. Tim iz Brooklyna slavio je sa uvjerljivih 104:82, a Džanan Musa je pobjedu svog tima pratio sa klupe.

Caris La Vert postigao je 26 poena za pobjedničkim tim, a D'Angelo Russell brojao je do 15. Bolji od ostalih u poraženom timu bio je Devin Booker sa 20 poena i osam skokova.