21. u historiji kluba
Ahmedhodžić i Nalić osigurali titulu prvaka Švedske
Fudbaleri Malmo pobjedom 4:0 protiv Siriusa u 27. kolu Allsvenskana stigli su do 21. titulu prvaka Švedske.
08.11.2020. u 19:18

Značajan doprinos osvajanju ove titule dao je i novopečeni reprezentativac Bosne i Hercegovine Anel Ahmedhodžić koji je u dosadašnjem dijelu sezone propustio samo jedan meč, a postigao je i dva gola.

Priliku u posljednjih deset minuta večeras je dobio i Adi Nalić. Sin donedavnog trenera Tuzla Cityja Zlatana Nalića u novu titulu prvaka "ugradio" je dva gola i dvije asistencije.

Inače, Malmo se tri kola prije kraja sezone zahvaljujući večerašnjoj pobjedi odlijepio na deset nedostižnih bodova za drugoplasirani Elfsborg.

Pitanje pobjednika u večerašnjem susretu Malmo je riješio do 15. minute susreta, a pogađali su Thelin (3), Christiansen (8) i Tioveonen (15). Tačku na "i" stavio je Larsson u 76. minuti utakmice.