Pripreme
Adžem isključen: Obostrana nervoza u remiju Goražda i Olimpika
Fudbaleri Goražda i Olimpika odigrali su pripremni duel na stadionu u Goraždu, a konačan rezultat glasio je 1:1 (1:1).
19.07.2020. u 19:54

Sami početak susreta obilježilo je nesigurno suđenje glavnog sudije ovog susreta, koji je unio bespotrebnu nervozu među igrače oba tima. Na otvaranju utakmice sudija ovog duela prestrogo je dosudio kazneni udarac, koji je realizovao Tatar. Nakon toga je dodijelio i dva žuta kartona Admiru Adžemu, koji je morao napustiti igru, a njega je zamijenio Fadil Čizmić. Obje ekipe su imale po nekoliko dobrih prilika u prvom dijelu, a do oravnanja gosti u ovom duelu dolaze u finišu prvog dijela. Muminović je presjekao jednu loptu na sredini, dodao je do Osmanovića, koji je sjajno asistirao Lekaniću koji rutinski pogađa mrežu gola Goraždana.

U drugom dijelu veliki broj izmjena u obje ekipe utjecao je na sam ritam susreta, ali i pored svega toga viđeno je nekoliko dobrih prilika. Najbolju priliku imao je Bajraktarević, desetak minuta prije kraja susreta, kada je izašao sam na golmana, ali je njegov udarac završio u tijelu čuvara mreže domaćih. U posljednjoj minuti susreta nakon kornera Beširević je imao odličnu priliku, ali njegov udarac glavom odlazi malo pored stative gola Goražda.