23:00 / 21.10.17

Ne pomaže ni entitetska zastava: Igokea ponovo primila više od 100 poena

Košarkaši Igokee upisali su i treći poraz u ovosezonskom izdanju regionalne ABA lige, a aktuelni prvaci Bosne i Hercegovine poraženi su na gostovanju u Beogradu kod Partizana rezultatom 117:104.

Igokea je upisala treći poraz u ovoj sezoni FOTO: ABA LIGA

Bila je druga uzastopna utakmica u kojoj su izabranici Dragana Bajića primili više od 100 poena, nako što im je u prošlom kolu MZT Skopje ubacio 108 koševa.

Prva četvrtina pripala je košarkašima Igokee rezultatom 23:19, a tim iz Laktaša nastavio je na dresovima umjesto državne nositi entitetsku zastavu, ali im ni to nije pomoglo u nastavku meča.

Već u naredne dvije četvrtine Partizan je pokazao da je kvalitetniji tim od Igosa. Drugu dionicu prvaci Bosne i Hercegovine izgubili su sa 31:27, a treću sa 30:21.

Sredinom treće četvrtine Igokea je naprosto nestala s parketa Pionira, a obrana bh. predstavnika kao danije postojala. Serijom 17:0 košarkaši Partozana riješili su pitanje pobjednika, nakon toga su nastavili puniti koš Igokee.

Igrač s NBA iskustvom, Dorell Wright, i večeras je potvrdio svoj kvalitet, no nije mogao sam bez prave podrške saigrača. Amerikanac je ubacio 34 poena i bio uvjerljivo prvo ime bh. tima, dok je njegov zemljak Williams-Goos zabio 30 poena i osam asistencija u dresu Partizana.