EHF EURO
TOK UTAKMICE/BiH - Nizozemska 20:36
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine teško je poražena od Nizozemske rezultatom 30:26 u drugom kolu Evropskog prvenstva u SAP Areni u Mannheimu.
13.01.2024. u 17:22

Bh. rukometaši niti u jednom dijelu meča nisu mogli parirati superiornijim Nizozemcima koji su stigli do druge pobjede u grupi i osigurali drugi krug takmičenja. BiH će se od Evropskog prvenstva oprostiti u ponedjeljak utakmicom protiv Gruzije.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_______________________

60. minut: Konačnih 36:20.

58. minut: Sada je 34:19.

56. minut: Perić se upisao u strijelce. - 33:19.

55. minut: Gol Hamidovića, ali i Nizozemaca - 33:18.

50. minut: Deset minuta do kraja, Nizozemska ima plus 14.

46. minut: Pogodak Muhovića - 28:14, ali na drugoj strani Verstejinen precizan uz isključenje Hamidovića.

46. minut: Nizozemci ponovo na plus 15.

45. minut: Drugo isključenje za Faljića.

45. minut: Drugi gol Hadžića - 27:13

43. minut: Baijens postiže osmi gol, lopta je išla gotovo 120 kilometara na sat - 27:12.

43. minut: Gol Hadžića, njegov prvi - 26:12.

42. minut: Prvi gol za Faljića, ali odbrana ne postoji u ovim trenucima pa su Nizozemci bez problema pogodili 26. put na meču.

42. minut: Odlazi Nizozemska na plus 15, deveti gol Ten Veldea

41. minut: Sada je 24:10, Nizozemska povećava vodstvo.

39. minut: Mehmedćehajić pogađa s krila, ali Nizozemci brzo uzvraćaju - 23:10.

39. minut: Baijens pogađa sedmi put - 22:9.

38. minut: Ten Velde briljira, njegov osmi pogodak - 21:9.

37. minut: Gol Muhovića - 20:9

35. minut: Faljić je zaradio isključenje poslije prekršaja u napadu.

34. minut: Nizozemska s igračem manje odlazi na plus 12 - 20:8

33. minut: Schoenaker je zaradio isključenje.

32. minut: Gol Panića, zatim Steinsa - 19:8.

32. minut: Velde precizan sa sedam metara - 18:7.

31. minut: Nastavljen je meč.

30. minut: Postiže Baijens šesti gol, BiH u drugi dio ulazi sa minus deset - 17:7.

Time out Nizozemske.

30. minut: Treći vezani gol Davidovića - 16:7.

29. minut: Drugi gol Davidovića - 16:6.

29. minut: Isključenje za Nizozemce, BiH do odlaska na odmor s igračem više.

28. minut: Nova greška u napadu bh. rukometaša, Baijens trči kontru i odvodi Nizozemce na plus 11 - 5:16.

27. minut: Steins dolazi do prvog gola - 5:15.

26. minut: Gol Davidovića - 5:14.

26. minut: Sada Nizozemci postižu aktobatski gol i za novu dvocifrenu prednost - 4:14.

25. minut: Sudar Panića s golmanom Nizozemske. Sudije pregledavaju da li je bh. rukometaš namjerno udario Ravensbergena. Arbitri su procijenili da nije bilo namjere, a bek Zmajeva prošao je bez sankcija.

24. minut: Gol Panića iz sedmerca - 13:4.

23. minut: Nizozemci imaju dvocifrenu prednost - 13:3.

22. minut: Raste prednost Niozemaca - 12:3.

21. minut: Hamidović je zaradio isključenje, BiH s dva igrača manje.

21. minut: Velde postiže peti gol - 11:3.

20. minut: Treći sedmerac za Nizozemce uz isključenje Hercega.

19. minut: Konačno prekidamo seriju Nizozemaca, Đurđević uz dozu sreće stiže do gola - 10:3

18. minut: Sedmerac za Nizozemsku. Velde pogađa - 10:2

17. minut: Nova tehnička greška BiH u napadu. Herceg je bacio loptu u aut.

17. minut: Dvije minute na hlađenje će Kooij.

16. minut: Raste prednost Nizozemske, serijom 5:0 dolaze do sedam golova viška.

16. minut: Ni novi pokušaj Panića nije prekinuo crne minute našeg tima.

15. minut: Hamidović sada neprecizan, Velde na drugoj strani matira Burića - 8:2.

14. minut: Promašili su Nizozemci napad. BiH bez gola više od šest minuta.

14. minut: Bez rješenja u napadu, Panić je sada izblokiran - 7:2.

11. minut: Velde precizan sa sedam metara - 7:2

10. minut: Četvrti gol Baijensa, Nizozemci surovo kažnjavaju svaku grešku - 6:2

9. minut: Baijens odlično raspoložen, stiže do trećeg pogotka - 5:2.

8. minut: Konačno i mi postižemo gol. Lijepo je pogodio Panić.

7. minut: Nova ofanzivna greška BiH, Baijens trči kontru i pogađa za 4:1. Mini - serija Nizozemaca 4:0 i time-out selektora Smajlagića.

5. minut: Faljić nije realizirao zicer.

5. minut: Zaustavljen pokušaj Davidovića, na drugoj strani Nizozemci postižu treći gol.

4. minut: Novi gol Nizozemaca, nakon kontre.

4. minut: Baijens uz mnogo sreće postiže izjednačujući gol.

3. minut: Nova odbrana Burića, skinuo je zicer.

1. minut: BiH vodi golom Hercega, Nizozemci su pokušali s brzim napadom, ali Burić knjiži prvu odbranu.

1. minut: Počeo je meč, prvi napad za naš tim.

17:56 Reprezentacija BiH ima ogromnu podršku s tribina. Neke informacije govore da Zmajeve bodri 8.000 ljudi.

17:52 Igrači su na parketu. Uskoro će biti intonirane nacionalne himne.

17:34 - Moramo nametnuti svoj ritam jer ne možemo pratiti njihove brze igrače. Uz našu jaku odbranu, dobrog golmana, mislim da možemo igrati protiv njih. Da u 50. minutu, recimo, uđemo poravnati, to bi bilo super - kazao je uoči utakmice iskusni Marko Panić.

17:29 Damir Doborac, član stručnog štaba našeg nacionalnog tima, naglasio je da bh. rukometaše čeka zahtjevniji meč nego protiv Švedske.

17:27 Pred utakmicu s Nizozemskom iz tabora BiH posebno su isticali jedno ime na koje se mora obratiti pažnja - srednjeg beka PSG-a Luca Steina.