EURO 2024
TOK UTAKMICE / BiH - Gruzija 19:22
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom je okončala nastup na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj.
15.01.2024. u 17:45

VEZANI TEKST - Šok iz Njemačke: Irfan Smajlagić poslao Benjamina Burića na tribine!

U meču u SAP Areni u Mannheimu izgubili smo od Gruzije sa 19:22.

Zmajevi su večeras nastupili bez prve zvijezde golmana Benjamina Burića, kojeg je selektor Irfan Smajlagić poslao na tribine.

Tekstualni prijenos utakmice BiH - Gruzija mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

__________________

60. minut: Kraj. Gruzija je slavila sa 22:19.

60. minut: Izgubil smo loptu, propala je prilika da dođemo na gol zaostatka.

60. minut: Time out zove Smajlagić. Na 50 sekundi do kraja imamo napad i dva gola zaostatka - 19:21.

57. minut: Hadžić smanjuje na 19:20. Imali smo priliku za izjednačenje, ali smo pogriješili i Gruzije ide na plus dva (19:21).

55. minut: Hamidović pravi tehničku grešku, a Gruzijci to kažnjavaju za 18:20.

54. minut: Panić je izjenačio na 18:18, ali Tskhovrebadze ponovo donosi prednost Gruziji (18:19).

51. minut: Dikhaminjia iz kontre pogađa za plus dva (16:18). Na drugoj strani Đurđević smanjuje na 17:18.

49. minut: Hadžić je izjednačio sa sedam metara.

48. minut: Tskhovrebadze pogađa za novo vodstvo Gruzije (15:16).

46. minut: Ahmetašević brani sedmerac! Panić na drugoj strani šutira visoko preko gola. Minutu odmora zove selektor Gruzije.

45. minut: Tskhovrebadze preko bloka pogađa za 14:15, ali Muhović izjednačuje na 15:15.

43. minut: Đurđević prekida crnu seriju BiH - 14:14.

42. minut: Serija Gruzijaca od 4:0 i prvo vodstvo (13:14). Dikhaminjia je pogodio za vodstvo svoga tima.

41. minut: Gruzijci su izjednačili na 13:13.

39. minut: Panić je promašio sedmerac i "popravni", a onda je izborio novi sedmerac. I opet isto. Opet golman Gruzije brani i sedmerac i "popravni". Golman Gruzije je naprosto "izludio" Panića.

38. minut: Davidović je sada strijelac za 13:10.

36. minut: Serija Zmajeva od 3:0, vodimo 12:9. Arsenashvili smanjuje na 12:10.

32. minut: Panić pogađa sa sedam metara za 10:9. NA drugoj strani sjajno brani Ahmetašević.

31. minut: Nastavljen je meč u Njemačkoj, nadamo se da će nas Zmajevi obradovati na kraju.

30. minut: Kbilashvili sa zvukom sirene izjednačuje na 9:9. Od sjaja do očaja, tako se u najkraćem može opisati igra Zmajeva u prvom dijelu.

26. minut: Kbilashvili smanjuje na 9:8. Na drugoj strani Panić pod prekršajem šutira visoko preko gola. Srećom, Gruzijci brzo griješe, ponovo je lopta za BiH.

25. minut: Adin Faljić je dobio direktan crveni karton, nakon što su sudije pregledale VAR.

24. minut: Panić prekida seriju Gruzijaca - 9:7.

23. minut: Ni nakon minute predaha nismo uspjeli postići gol, a Gruzijci su pogodili iz kontre za 8:7 (serija 5:0).

22. minut: Gruzija je u seriji od 4:0 i smanjila je na 8:6. Irfan Smajlagić zvao je time out.

21. minut: Mini serija Gruzijaca (3:0), Tskhovrebadze realizuje sedmerac.

20. minut: Arsenashvili je samanjio na 8:4.

19. minut: Hamidović je isključen, Tskhovrebadze pogađa za 8:3.

17. minut: Treća odbrana Hodžića. Sjajan je na golu mladi čuvar mreže bh. tima. Na drugoj strani pogađa Panić, koji je naprosto nezaustavljiv. Već je postigao četiri gola.

15. minut: Zmajevi su se raspucali, Panić je pogodio za 6:2. Potom sz Gruzijci promašili napad, a Faljić pogodio za 7:2. Potom je napad Gruzijaca zaustavio golman Hodžić.

12. minut: Panić siguran sa sedam metara - 5:2.

10. minut: Herceg je pogodio za 4:2.

10. minut: Na drugoj strani Dikhaminjia smanjuje na 3:2.

9. minut: Herceg nam vraća plus dva (3:1).

8. minut: Faljić pogađa za 2:0, ali pogađaju i Gruzijci, koji do prvog gola dolaze nakon 7 minuta i 40 sekundi igre.

5. minut: Odbranili smo i treći napad. U bh. odbrani sve funkcioniše odlično. Međutim, škripi u napadu.

2. minut: Tskhovrebadze nije iskoristio sedmerac, Hadžić je odbranio njegov udarac. Panić ovaj put nije bio precizan na drugoj strani.

1. minut: Odbranili smo prvi napad Gruzijaca, a na drugoj srani Panić pogađa z vodstvo bh. tima.

1. minut: Počeo je meč u Njemačkoj, sretno Zmajevi!

17:56 sati: Zmajevi će imati veliku podršku i večeras. Tokom himne BiH naši navijači pjevaju "Jedna si jedina".

17:54 sati: Igrači su na parketu. Uskoro će biti intonirane nacionalne himne.

17.45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor dobro došli na tekstualnbi prijenos utakmice 3. kola grupe E na Evropskom prvenstvu između BiH i Gruzije.