BiH deklasirana u Portugalu: U Mejdanu potrebno čudo
AUTOR: Faktor
09.05.2024. u 22:09
Burić imao 13 odbrana
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena u Guimaraesu od Portugala u prvoj utakmici baraža za Svjetsko prvenstvo 2025.
BiH je u debiju novog selektora Damira Doborca izgubila meč rezultatom 29:19.
Portugal je od starta imao prednost, sredinom prvog poluvremena domaćin je bio na plus tri (7:4), a u 20. minuti bilo je 10:6.
BiH je došla na minus dva (11:9), a onda Portugal tri minute prije odlaska na odmor pravi seriju 3:0 za 14:9. Poluvrijeme je okončano rezultatom 14:10.
Poslije 10 minuta nastavka obje selekcije postigle su po tri gola (17:13).
Portugalci su u 46. minuti otišli na rekordnih šest pogodaka prednosti (21:15). Od tog momenta prednost je samo rasla.
U 50. minuti već je bilo 24:16, a do kraja je Portugal otišao i na plus 10, što je ogromna prednost pred revanš.
U timu BiH je Milan Vukšić iz devet pokušaja dao sedam golova, Mirko Herceg je pogodio tri puta iz 10 pokušaja, a Pavle Petrović je postigao tri gola.
Benjamin Burić imao je 13 odbrana (32,5 posto).
Raspoložen je bio i njegov portugalski kolega Manuel Gaspar sa 11 odbrana (52,38 posto).
Vrijedi istaknuti da najbolji portugalski igrači, braća Franciso i Martim Costa nisu igrali zbog povrede.
Revanš se igra u nedjelju od 17 sati u tuzlanskoj dvorani Mejdan.